بلاگ

مناظر شبانه، صحنه های بسیار زیبایی هستند که حتما شما هم در طول فعالیت های عکاسی خود وسوسه ی عکاسی از این گونه صحنه ها شده اید، مخصوصا که این مناظر از صحنه های شهری با چراغ های رنگارنگ ترکیب شده باشند. البته اگر شما برایعکاسی از این صحنه ها به مانند عکاسی در روز عمل کرده باشید، احتمالا نتیجه ی مطلوب را که انتظارش را داشتید نگرفه اید.

در روز های ابری بدلیل آن که نور پس از رد شدن از ابرها در همه جهات پخش می شود، محیط بسیار روشن به نظر می رسد. شاید بنا به دلایلی علاقه مند باشید که در زیر چنین نوری با فلاش دوربین خود عکاسی کنید. اگر فلاش شما از نوع اتوماتیک باشد، بنابراین در چنین […]

در این مقاله من درباره بهترین تنظیمات دوربین برای عکاسی عروسی در نور طبیعی روز و همچنین زیر نور فلاش توضیح می‌دهم. فرقی نمی‌کند که یک عکاس تازه‌کار یا یک عکاس پرتره با سابقه باشید. به‌هرحال آموزش‌های این مطلب می‌تواند برایتان مفید باشد و با مقایسه اطلاعات آن با دانسته‌های خودتان، می‌توانید روش‌های جدید و متد‌های متفاوت‌تری را تجربه کنید. از آنجا که نور طبیعی، برای عکاسی عروسی بسیار ساده‌تر و در دسترس‌تر است، ابتدا با عکاسی پرتره و عروسی در نور طبیعی شروع می‌کنم.

عکاسی عروسی با لنز‌های واید

وقتی درباره لنز‌های مخصوص عکاسی عروسی صحبت می‌کنیم، همیشه این موضوع مطرح می‌شود که لنز‌های واید برای عکاسی عروسی مناسب نیستند و لنز‌هایی که برای پرتره و عروسی به کار می‌روند باید دارای فاصله کانونی بیشتر از 50 میلی‌متر باشند. خود من معمولا از لنز‌های پرایم یا زوم بلند، خصوصا لنز دوست‌داشتنی Tamron 70-200mm f/2.8 برای آلبوم‌های عروسی استفاده می‌کنم. لنز‌های واید معمولاً در تصاویر اعوجاج ایجاد می‌کنند و اگرچه این اعوجاج درباره همه سوژه‌ها، عادی و طبیعی است، اما چشم انسان به سرعت آن را در مورد عکس‌های پرتره و افراد، تشخیص می‌دهد. این اعوجاج می‌تواند چهره یا اندام عروس و داماد را از فرم خارج کند و گاهی اوقات حتی موجب زشت شدن صورت عروس بشود. به همین دلیل اگر می‌خواهید برای عکاسی در شرایط خاصی، از لنز‌های واید استفاده کنید، من در اینجا نکاتی را برای استفاده بهتر از لنز‌های واید برای عکاسی پرتره توضیح می‌دهم که قطعاً می‌تواند برایتان مفید باشد.

powered by داده پردازان افق نور