بلاگ

آیا عکاسی در شب جزو دغدغه های عکاسی شماست ؟ از کیفیت عکس های ثبت شده خود در شب رضایت ندارید ؟
عکاسی در شب به بهترین نحو و با واضح ترین جزییات ممکن است ، فقط کافیست اطلاعات قید شده در این مقاله را خاطر بسپارید .

بدون شک یکی از مهم‌ترین کاربرد‌های تجهیزات نورپردازی در ایران، عکاسی عروسی و اسپرت است. این شاخه از عکاسی، که در واقع نوعی از عکاسی پرتره محسوب می‌شود، به دلیل وجود بازار کار گسترده و رقابت زیادی که در آن وجود دارد به یکی از شاخه‌های بسیار پرطرفدار در عکاسی پرتره تبدیل شده است و صد البته هرچقدر بازار آن بزرگ‌تر می‌شود، مهارت و نگاه عکاسانی که در آن مشغول هستند، می‌تواند روی درآمد و نتیجه کارشان بسیار مؤثر باشد.

من قصد دارم در این مطلب با شما مطالبی را به اشتراک بگذارم که من و همه همکاران عکاسم مایلیم قبل از روز بزرگ و باشکوه عروسی‌تان از آن‌ها مطلع شویم. در اینجا به اطلاعاتی اشاره خواهیم کرد که با در میان گذاشتن آن‌ها با عکاس عروسی تان، به ما کمک خواهید کرد که کارمان را بهتر انجام بدهیم.

بنده به عنوان یک عکاس، کاملا با سختی و مشکلاتی که ممکن است هنگام عکاسی منظره با آن‌ها روبرو باشید آشنا هستم. همیشه نکات مختلفی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید و این نکات آن‌قدر زیاد هستند که گاهی اوقات بررسی تک تک آن‌ها باعث می‌شود تا لحظه مورد نظر را از دست بدهیم. به همین دلیل هم عکاسی یک هنر پیچیده محسوب می‌شود. زیرا خیلی وقت‌ها، دوربین را در دست داریم و نور به طرز شگفت‌آوری زیبا به نظر می‌رسد، اما عدم رعایت یکی از این نکات می‌تواند نتیجه کار را به شکلی متفاوت رقم بزند و احتمالاً عکس، به آن زیبایی که باید باشد نمی‌شود.

عکاسی نامزدی

تا همین چند سال پیش، بخش مهمی از خدمات عکس و فیلم عروسی، شامل عکاسی نامزدی هم می‌شد. تقریباً همه زوج‌های جوان دوست داشتند که قبل از اینکه قرار و تاریخ عکاسی عروسی خودشان را تعیین کند، دستکم حداقل یک جلسه برای عکاسی نامزدی تعیین کنند. این رسم، یعنی رسم نامزدی، همچنان در خانواده‌های ایرانی پابرجاست، اما شکل و فرم عکس‌های نامزدی دیگر کمی تغییر کرده است. تا چند سال پیش اغلب قرارهای عکاسی نامزدی، به‌نوعی به آشنایی زوج‌های جوان مربوط می‌شد و درواقع نخستین عکس‌هایی بود که عروس و داماد با هم می‌گرفتند. اما این روز‌ها آشنایی پیش از خواستگاری در بین برخی از زوج‌های جوان، فرم عکس‌های نامزدی را تغییر داده و درواقع این نوبت عکاسی، نخستین عکس‌های دو نفره رسمی آن‌ها محسوب می‌شود. از آنجا که معمولاً این عکس‌ها را در خارج از آتلیه می‌گیریم، این نوبت عکاسی نامزدی به نام عکاسی اسپرت هم شناخته می‌شود. قرارداد عکاسی نامزدی یا عکاسی اسپرت، در اغلب موارد به عنوان یک نوبت عکاسی جداگانه بسته می‌شود، اما برخی از آتلیه‌ها هم این نوبت عکاسی را به عنوان بخشی از خدمات عکاسی عروسی خودشان پیشنهاد می‌دهند. جدای از نوع قرارداد، من در طول سال‌، بارها و بارها عکاسی نامزدی می‌کنم و این‌ها چکیده چیزی است که می‌توانم برای عکاسی نامزدی به شما پیشنهاد بدهم.

عکاسی نامزدی

powered by داده پردازان افق نور