بلاگ

از جنبه ی هنر عکاسی، در حال حاضر هر کدام از این دو نوع عکاسی دارای مزیت ها و اشکالات خاص خود هستند، اما چیزی که در مورد هر دو نوع عکاسی صدق می کند، این است که فرد علاقه مند به عکاسی باید شناخت درستی از این هنر (چه از نظر تکنیکی و چه از نظر هنری) داشته باشد. متاسفانه این نظر نادرست شایع شده که چون در عکاسی دیجیتال بلافاصله پس از گرفتن عکس می توان آن را دید و پاک کرد و چندین بار از موضوعی عکس گرفت، بنابراین عکاسی دیجیتال چیز ساده ای است و عکس گرفتن در این محدوده چندان سخت نیست.

 

صحنه های طلوع و غروب خورشید از زیبایی ها و مظاهر جالب طبیعت هستند که علی رغم اینکه هر روز تکرار می شوند ولی هر کدام آن ها از زیبایی های خاصی برخوردار هستند. این صحنه ها از مناظر جالب برای اکثر مردم هستند و همه دوست دارند با نگاه کردن به آن ها آرامش خاصی را درون خود تجربه کنند. با توجه به اینکه در این صحنه ها نور از حالت ویژه ای برخوردار است،عکاسی در این مواقع هم دقت خاصی را می طلبد.

در روز های ابری بدلیل آن که نور پس از رد شدن از ابرها در همه جهات پخش می شود، محیط بسیار روشن به نظر می رسد. شاید بنا به دلایلی علاقه مند باشید که در زیر چنین نوری با فلاش دوربین خود عکاسی کنید. اگر فلاش شما از نوع اتوماتیک باشد، بنابراین در چنین […]

مناظر شبانه، صحنه های بسیار زیبایی هستند که حتما شما هم در طول فعالیت های عکاسی خود وسوسه ی عکاسی از این گونه صحنه ها شده اید، مخصوصا که این مناظر از صحنه های شهری با چراغ های رنگارنگ ترکیب شده باشند. البته اگر شما برایعکاسی از این صحنه ها به مانند عکاسی در روز عمل کرده باشید، احتمالا نتیجه ی مطلوب را که انتظارش را داشتید نگرفه اید.

عکاسی عروسی با لنز‌های واید

وقتی درباره لنز‌های مخصوص عکاسی عروسی صحبت می‌کنیم، همیشه این موضوع مطرح می‌شود که لنز‌های واید برای عکاسی عروسی مناسب نیستند و لنز‌هایی که برای پرتره و عروسی به کار می‌روند باید دارای فاصله کانونی بیشتر از 50 میلی‌متر باشند. خود من معمولا از لنز‌های پرایم یا زوم بلند، خصوصا لنز دوست‌داشتنی Tamron 70-200mm f/2.8 برای آلبوم‌های عروسی استفاده می‌کنم. لنز‌های واید معمولاً در تصاویر اعوجاج ایجاد می‌کنند و اگرچه این اعوجاج درباره همه سوژه‌ها، عادی و طبیعی است، اما چشم انسان به سرعت آن را در مورد عکس‌های پرتره و افراد، تشخیص می‌دهد. این اعوجاج می‌تواند چهره یا اندام عروس و داماد را از فرم خارج کند و گاهی اوقات حتی موجب زشت شدن صورت عروس بشود. به همین دلیل اگر می‌خواهید برای عکاسی در شرایط خاصی، از لنز‌های واید استفاده کنید، من در اینجا نکاتی را برای استفاده بهتر از لنز‌های واید برای عکاسی پرتره توضیح می‌دهم که قطعاً می‌تواند برایتان مفید باشد.

powered by داده پردازان افق نور