در روز های ابری بدلیل آن که نور پس از رد شدن از ابرها در همه جهات پخش می شود، محیط بسیار روشن به نظر می رسد. شاید بنا به دلایلی علاقه مند باشید که در زیر چنین نوری با فلاش دوربین خود عکاسی کنید. اگر فلاش شما از نوع اتوماتیک باشد، بنابراین در چنین […]

...

در روز های ابری بدلیل آن که نور پس از رد شدن از ابرها در همه جهات پخش می شود، محیط بسیار روشن به نظر می رسد. شاید بنا به دلایلی علاقه مند باشید که در زیر چنین نوری با فلاش دوربین خود عکاسی کنید. اگر فلاش شما از نوع اتوماتیک باشد، بنابراین در چنین شرایطی نورسنجی را اشتباه انجام خواهید داد و صحنه را روشن تر از مقدار واقعی خواهد شناخت و نور کمتری را برای عکاسی از سوژه بیرون خواهد داد و عکس شما کماکان تاریک از آب در خواهد آمد.

برای عکاسی در چنین شرایطی باید فلاش خود را روی تنظیم دستی آن بگذارید و متناسب با فاصله ای که از سوژه دارید، درجه ی دیافراگم دوربین را برای فلاش تنظیم نمایید. کسانی که دارای دوربین های اتوماتیک هستند، نمی توانند در این زمینه کار چندانی انجام دهند، چرا که روی اینگونه دوربین ها، دکمه ای برای قرار دادن فلاش در حالت دستی موجود نیست.

powered by داده پردازان افق نور